بهینه سازی سایت در بابل

بهینه سازی سایت در بابل |‌ سئو یا بهینه سازی وب ( SEO ) از عبارت انگلیسی Search Engine Optimization برگرفته شده است که به طور کلی به معنای بهینه سازی سایت برای موتور‌های جستجو است.

اگرچه هرشخصی این موضوع را با کلمات متعددی مانند بهینه سازی وب، سئو، SEO یا … به کار می‌برد ولی محتوا و موضوع اصلی به اصل کلمه برمی‌گردد که همان هماهنگ سازی و بهینه سازی سایت برای موتور‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های جستجو است.

سئو ( بهینه سازی وب برای موتور‌‌های جستجو ) روشی برای فریب دادن گوگل نیست بلکه روشی برای همیاری و همکاری با گوگل برای نمایش بهتر نتایج به کاربران است.

بهینه سازی سایت در بابل

مردم جهان روزانه بین ۶ تا ۷ میلیارد بار از موتور‌های جستجو استفاده می‌کنند.

هفتاد تا هشتاد درصد جستجوگران، به لینک‌هایی که به صورت تبلیغ (با پرداخت پول) توسط موتور های جستجو از جمله گوگل، نمایش داده می‌شوند، نگاه نمی‌کنند.

کسی که از طریق کلیک کردن روی لینک در موتور جستجو وارد فضای آنلاین شما می‌شود، در مقایسه با کسی که شما برای بازاریابی به سراغ او رفته‌اید، برای تبدیل شدن به یک مشتری هزینه‌ی کمتری خواهد داشت.

جستجو بر روی موبایل طی سال‌های اخیر همواره روندی افزایشی داشته و از سال ۲۰۱۵ به بعد، سرچ موبایل از سرچ دسکتاپ بیشتر شده است. همچنین در حال حاضر، سهم دسکتاپ در میان ابزارهای اتصال به اینترنت در سطح جهان کمتر از ۵۰ درصد است.

هدف از سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

هدف اصلی سئو و بهینه‌سازی سایت، بهبود رتبه و نمایش وب‌سایت در نتایج جستجو است. بهبود رتبه در نتایج این امکان را به شما می‌دهد تا وب‌سایت شما به‌صورت برجسته‌تری مشاهده شود و بیشترین ترافیک ممکن را جذب کند.

با بهبود رتبه و جذب ترافیک ارگانیک، امکان پیدا کردن وب‌سایت شما توسط کاربران، متناسب با نیازهایشان بیشتر می‌شود. با استفاده از تکنیک‌های سئو، شما می‌توانید با کلمات کلیدی مناسب، محتوای باکیفیت، ساختار وب‌سایت بهینه و عناصر فنی موثر، مخاطبان هدف خود را جذب کنید.

علاوه بر این، با بهبود موقعیت و رتبه در نتایج جستجو، وب‌سایت شما اعتماد کاربران و مشتریان را به دست می‌آورد؛ زیرا وب‌سایت‌هایی که در نتایج بالاتر قرار دارند، اغلب معتبرتر و مورد اعتماد تلقی می‌شوند.

همچنین، با بهره‌برداری از استراتژی‌های سئو، ارزش و شناخت برند شما نیز بهبود می‌یابد. با بهبود جایگاه و رتبه در نتایج جستجو، شما به‌عنوان یک برند معتبر و مورد اعتماد در نظر گرفته می‌شوید و بازدیدکنندگان بیشتری جذب می‌کنید.

گروه وب سازان خزر

مهم‌ترین مزایای بهینه سازی سایت عبارتند از:

دریافت ترافیک بیشتر از موتور‌های جستجو

بهینه سازی بخشی از سئو است که به عملکرد سایت مربوط است و همراه با سایر اقداماتی که در سئو انجام می‌شود در نهایت رتبه سایت را در گوگل و موتور‌های جستجوی دیگر افزایش خواهد داد. این بهبود رتبه زمانی که به ازای عبارات کلیدی محبوب باشد، می‌تواند ترافیک سایت را چندین برابر کند.

صرفه جویی در هزینه‌های تبلیغاتی

یکی از مزایایی که بهینه سازی سایت دارد این است که هزینه‌های تبلیغاتی شما را کاهش می‌دهد. ظرفیت موتور های جستجو در تامین مشتری برای کسب و کار شما به قدری بالاست که عملا نیازی به سایر روشهای بازاریابی اینترنتی نیازی نخواهید داشت. اگرچه می‌توانید از چند روش بصورت موازی استفاده کنید، اما باز هم نسبت به قبل از بهینه سازی، هزینه‌های کمتری را پرداخت خواهید کرد.

کسب سهم بیشتری از مشتریان در بازار رقابت
بسیاری از سایت‌ها قبل از بهینه سازی مشکلات اساسی دارند و ایرادات آن‌ها اجازه ارتقا رتبه در گوگل را نمی‌دهد. اما پس از بهینه سازی، چندین صفحه سایت به ازای چندین عبارت در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند که در نتیجه سهم بیشتری از مشتریان را جذب خواهند کرد.

 

گروه وب سازان خزر

 

بهبود تجربه کاربری سایت

زمانی که کاربری وارد سایت شما می‌شود، باید بتواند به خوبی با محیط کاربری ارتباط برقرار کند، محصولات و خدمات مدنظر خود را بیابد، به آسانی خرید نماید، پرداخت کند، بتواند نظرات و پیشنهادات خود را ثبت نماید، مطالب را به اشتراک بگذارد، از جذابیت سایت لذت ببرد، عملکرد سایت در حالت بهینه باشد، سایت را با سرعت بالایی بارگزاری کند و بسیاری دیگر از فاکتور‌هایی که مربوط به تجربه کاربری سایت می‌باشند را در بهترین وضعیت مشاهده نماید. از مزایای بهینه سازی سایت، بهبود تجربه کاربری یا user experience است.

بازار داغ بهینه سازی سایت در موتور جست و جو (سئو) به هیچ عنوان پایان نخواهد یافت. در واقع هیچ عاملی وجود ندارد که بدون بهینه کردن سایت خود برای موتور‌های جستجو، محتوا و اطلاعات وب‌سایتتان به صورت هدفمند و مثمرثمر در اختیار مخاطبان قرار گیرد، ترافیک وب‌سایت‌تان افزایش یابد، و در نتیجه میزان فروش شما افزایش یافته و پس از آن سود بیشتری کسب می‌کنید.
این بدان معنا است که تلاش‌های شما در این زمینه کمک زیادی به کسب و کارتان می‌کند، که بسیار مثمرثمر واقع خواهد شد.

مشاوره طراحی سایت
برای دریافت راهنمایی های مربوط به طراحی و بهینه سازی سایت،
می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید.
تلفن تماس : 01132256877
همراه : 09129317376

question