دریافت نماد اعتماد

دریافت نماد اعتماد

دریافت نماد اعتماد | نماد اعتماد الکترونیکی یا همان اینماد ، همان چیزی است که تفاوت یک وب سایت قابل اعتماد برای خرید اینترنتی را با دیگر وب سایت هایی که نماد اعتماد الکترونیکی ندارند نشان می دهد. اینماد نشانی است که به کاربران این اطمینان را میدهد که می توانند آسوده خاطر از شما خرید کنند. در ادامه با این نمادِ اعتماد آفرین بیشتر آشنا میشویم. برای اطلاعات بشتر در این زمینه و دریافت نماد اعتماد با گروه وب سازان خزر در ارتباط باشید.

نماد اعتماد چیست :


نماد اعتماد، علامتی است که به منزله ی جلب اعتماد بیشتر کاربران در خرید های اینترنتی از طرف وزارت صنعت ، معدن و تجارت صادر می شود. برای گرفتن این نماد باید به وب سایت مربوط به اینماد مراجعه کرده و مدارک خود را ارائه نمایید. این مدارک بر اساس نوع درخواست شما که می تواند حقیقی یا حقوقی باشد متفاوت است .
پس از ارسال مدارک نیاز خواهد بود آدرس و شماره ی تلفن شما توسط واحدهای مربوطه تایید شود.
پس از طی این مرحله وب سایت شما مورد بررسی قرار گرفته و در صورت داشتن تمام موارد چک لیست ارائه شده توسط ای‌نماد به وب سایت شما این نشان تعلق میگیرد.
از آنجایی که در خرید های اینترنتی ، مشتری هیچ آشنایی با فروشنده ندارد ، به راحتی به فروشنده اعتماد نخواهد کرد و معمولا خریدی انجام نمی دهد ، نماد اعتماد الکترونیک توسط وزارت صنعت معدن و تجارت ( مرکز توسعه تجارت الکترونیکی ) ارائه می شود ، به کاربر اطلاعاتی شامل نام صاحب امتیاز فروشگاه اینترنتی ، تلفن تماس ، آدرس ایمیل و آدرس پستی را نمایش می دهد ، بنابراین کاربر متوجه خواهد شد که فعالیت این فروشگاه مجاز و قانونی بوده و می تواند محصولات یا خدمات مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

گروه وب سازان خزر

دریافت نماد اعتماد
دریافت نماد اعتماد

انواع لوگوی ای‌نماد

نماد اعتماد الکترونیک در حال حاضر به سه شکل ارائه می شود. نماد اعتماد موقت، نماد اعتماد دائم یک ستاره و نماد اعتماد دائم دو ستاره

1-نماد اعتماد موقت

اگر وب سایت فروشگاهی حداقل معیارهای دریافت ای نماد را رعایت کند، به منظور سرعت بخشیدن به کار دریافت ای نماد، نماد اعتماد موقت را به آن فروشگاه میدهند.

2-نماد اعتماد دائم یک ستاره

پس از اینکه یک فروشگاه نماد موقت را دریافت کرد، برای دریافت نماد اعتماد دائم یک ستاره باید مجموعه ای از معیارها را داشته باشد که پس از بررسی عملکرد آن فروشگاه، در صورت تایید، نماد دائم یک ستاره به آن تعلق می گیرد. اینکه دقیقا چه معیارهایی برای دریافت نماد دائم یک ستاره مد نظر مرکز توسعه تجارت الکترونیک است در ادامه این آموزش بررسی خواهند شد.

3-نماد اعتماد دائم دو ستاره

نحوه دریافت نماد اعتماد الکترونیکی دائم دو ستاره ، دقیقا مشابه نماد دائم یک ستاره است با این تفاوت که فروشگاه اینترنتی برای دریافت این نماد باید دارای گواهی امنیتی SSL باشد.

مزایای نماد اعتماد الکترونیکی


در زیر به برخی از مزایای داشتن اینماد اشاره می‌شود:
1- با اعطای ای‌نماد وبسایت شما معتبر و رسمی می‌شود.

2- می‌توان برای سایت فروشگاهی خود درگاه بانکی دریافت کرد.
3- باعث ایجاد اعتماد و اطمینان خریداران از لحاظ رسمی بودن وبسایت می‌شود.
4- باعث رعایت قوانین توسط مشتریان در انجام خریدهای اینترنتی می‌شود.
5- افزایش میزان امنیت خرید و افزایش امنیت مبادلات کالا
6- می‌توان با اداره پست قرارداد بست و سیستم تحویل در محل داشته باشید.
7- محفوظ ماندن حریم شخصی کاربران و همچنین خود شرکت و اطلاعات شخصی و مهم مانند پسوردها

به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت که برای نظام‌مند شدن فروشگاه‌های اینترنتی؛ همچنین برای بالا بردن ضریب امنیت، اعتماد سازی و ایجاد رقابت سالم در کاهش قیمتها، افزایش سطح کیفیت فروش کالا و ارائه خدمات مناسب به خریداران اخذ ای‌نماد نه تنها لازم بلکه ضروری است.

توجه داشته باشید که برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک لازم است که سایت فروشگاهی شما توسط کارشناسان ای‌نماد بررسی و تایید شود و پس از طراحی سایت اولیه اقدام به ثبت‌نام در سامانه نماد اعتماد الکترونیک نموده و مراحل کار را انجام دهید. دریافت نماد اعتماد الکترونیک قبل از اقدام به قرارداد با شرکت های پرداخت الکترونیک بانکی الزامی است.

گروه وب سازان خزر

طراحی سایت
طراحی سایت

چند نکته مهم در رابطه با نماد اعتماد الکترونیکی


1- افرادی که قصد دارند، سایت خرید و فروش داشته باشند، ملزم به اخذ نماد اعتماد الکترونیکی هستند. بنابراین کسانی که در سایت های خود کارهای وبلاگی، خبری و آموزشی می کنند، نیازی به اخذ ای‌نماد ندارند.

2- نماد اعتماد الکترونیکی، باید در سایت ها به صورتی باشد، که بتوان روی آن کلیلک کرد، و صرفا نمایش لوگو آن نمی تواند کارگشا باشد. از این رو اگر به سایت خرید و فروشی برخورد کردید، که در آن نماد اعتماد به صورت لوگو باشد، آن سایت نمی تواند مورد اطمینان مشتری واقع شود.

3- هر سایت فروشگاهی موظف است، پس از هر سال ای‌نماد سایت خود را تمدید کند. به عبارت دیگر اعتبار نماد اعتماد الکترونیکی یکساله است.

4- در ای‌نماد باید نام صاحب فروشگاه و سایت فروشگاهی، آدرس ایمیل او، شماره تلفن او باید در سایت فروشگاهی او نوشته شود. به عبارت دیگر درج این اطلاعات در سایت فرد سبب ایجاد اطمینان در مشتریان می شود.

5- هر سایت فروشگاهی موظف است که در سایت خود اطلاعات دقیق آن محصول را درج کند. به طور مثال نام محصول، نوع، اندازه، قیمت قابل پرداخت و غیره باید در سایت فروشگاهی ثبت شود.

6- کسانی که درصدد ایجاد سایت فروشگاهی هستند، برای دریافت نماد اعتماد الکترونیکی باید سن آن ها بالای 18 سال باشد. در این صورت آن ها نمی توانند دامنه را به نام خود ثبت کنند.

دریافت نماد اعتماد

برای داشتن یک سایت فروشگاهی موفق و پردرآمد باید نماد اعتماد الکترونیکی مخاطبان را کسب کرد. این اعتماد را می توانید از طریق گرفتن نشان اینماد کسب کنید. برخی از کسانی که می خواهند برای شرکت خود سایت فروشگاهی طراحی کنند، نمی دانند که نشان ای‌نماد چیست و چه مزایایی دارد.

همانطور که در اول مطلب اشاره کردیم نماد اعتماد الکترونیکی نشانی نمادین، توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی است. اینماد برای مشاغل اینترنتی مجاز با هدف احراز هویت و صلاحیت آنها و از طرفی جلب اعتماد کاربران اعطا می شود. مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، پس از بررسی وبگاه متقاضی و احراز هویت و صلاحیت صاحب سایت، نشان اینماد را در اختیار متقاضی قرار می دهد. این نشان به مدت دو سال به متقاضیان اعطا می شود.

اینماد یا نماد اعتماد الکترونیکی صرفا به سایت فروشگاهی تعلق گرفته و سایت های خبری و وبلاگی و غیره نیازی به این نشان ندارند. بیشترین مزیت اینماد جلب اعتماد مشتریان اینترنتی است. در واقع صاحبان سایت هایی که دارای این نشان هستند تعهد داده اند که رضایت مشتریان را در خرید اینترنتی جلب کنند. شما به عنوان یک مشتری نیز می توانید با اعتماد و آسودگی، خرید خود را از فروشگاه های اینترنتی بنمایید.

مشاوره طراحی سایت
برای دریافت راهنمایی های مربوط به دریافت اینماد،
می توانید از قبل با مشاوران ما در تماس باشید.
تلفن تماس : 01132256877
همراه : 09129317376